Úvod > Spravodajstvo > Veda a technika > Facebook aj Instagram postihli rozsiahle výpadky. Používatelia tipovali, čo ich spôsobilo

Facebook aj Instagram postihli rozsiahle výpadky. Používatelia tipovali, čo ich spôsobilo

NEW YORK 14. marca (WebNoviny.sk) - Spoločnosť Facebook hlásila rozsiahle výpadky v poskytovaní služieb na svojich platformách Facebook, Messenger aj Instagram.

Ako uvádza agentúra The Associated Press (AP), výpadky postihli veľké časti Spojených štátov, Európy a aj iné časti sveta.

Tipy na príčiny výpadku


Podľa webstránky downdetector.com, ktorá zbiera a vyhodnocuje informácie o dostupnosti stránok, sa problémy s Facebookom aj Instagramom začali vo viacerých krajinách v stredu pred 17:00 SEČ.

Na stránke sa používatelia týchto služieb z celého sveta dožadovali ich opätovného spustenia a tipovali, čo by mohlo byť príčinou ich nedostupnosti. "Vo Fínsku nefunguje Facebook!" píše jeden z užívateľov. "Sú za tým Rusi!"! odpovedá mu druhý.

Služba je dočasne nedostupná


Niektorým používateľom Facebooku sa podľa AP namiesto bežného feedu objavil oznam, že služba je dočasne nedostupná "z dôvodu nutnej údržby".

Spoločnosť Facebook zatiaľ reagovala len s tým, že o problémoch vie a snaží sa ich riešiť. Neuviedla, aká je ich príčina, ani ktoré regióny výpadky postihli.Viac k témam: facebook, Instagram, výpadok
Zdroj: Webnoviny.sk - Facebook aj Instagram postihli rozsiahle výpadky. Používatelia tipovali, čo ich spôsobilo © SITA Všetky práva vyhradené.